April

Observera!! Allting här är preliminära uppgifter, ring alltid en telefonsvararen för klubben eller distriktet dagarna innan tävlingen för slutgiltigt besked om tävlingens genomförande. Markera gärna tävlingen här som struken om du har uppgifter om det.

Datum Beskrivning Klubb Kontakt
1 Dalarna Kvällscup Ovansiljans SFK
Långfredag 2 Dalarna Ryssafjärden Ryssamästerskap Ryssa FK
- Dalarna Idresjön Idrenappet Idreöringens SFK
- Hälsingland Flugannappet AFK Flugan
- Värmland Gröcken Torsby SFK
- Västerbotten Skelleftenappet
-
-
-
Påskafton 3 Dalarna Orsasjön, Våmhus Ovansiljans SFK
- Gästrikland Edsken Gästrike mästerskapen 2010 Torsåkers AFK
- Västerbotten Vallenhugget
-
-
Påskdagen 4 Dalarna Venjanssjön Venjanspirket Venjansfirren
- Västerbotten Ålundsnappet
-
-
Annandag påsk 5 Dalarna Hamrasjön Hamranappet Ovansiljans SFK
- Värmland Treen Jössefiskarna
- Västerbotten Jörnnappet
- Västerbotten Nydalsnappet
- Västernorrland Ångermanälven Väjanappet FVF Öringen
-
6
7
Tor 8 Dalarna Kvällscup Ovansiljans SFK
9
Lör 10 SM Individuellt, Mormyska Jämtland Klövsjön Strömsund
- Västerbotten Järvträsket Järvträsknappet Norsjö SFK
-
-
-
Sön 11 SM Individuellt, Mormyska Jämtland Klövsjön Strömsund
- Västerbotten Norsjön Norrdonsnappet Norsjö SFK
-
-
Mån 12 Norrbotten Guldklubben Kvällstävling
Tis 13
Ons 14
Tor 15 Dalarna Kvällscup Ovansiljans SFK
Fre 16
Lör17 Dalarna Kappsjön Skinnarnappet Skinnkroken
- Västernorrland Storsjön, Långviksmon Storfiskarnappet SFK Storfiskarna
-
-
-
Sön 18
Mån 19 Dalarna Sälen cup FK Fjällkroken
- Norrbotten Gälön Kvällstävling Guldklubben
Tis 20 Dalarna Sälen cup FK Fjällkroken
-
Ons 21 Dalarna Sälen cup FK Fjällkroken
-
Tor 22 Dalarna Sälen cup FK Fjällkroken
-
Fre 23 Dalarna Sälen cup FK Fjällkroken
-
Lör 24 Trysil-Cup 1 ,Flensjön
-
Sön 25 Trysil-Cup 2, Eltsjön
-
Mån 26 Norrbotten Mjoön Kvällstävling Guldklubben
27
28
29
30
2 Maj Norrbotten Jämtösund DM Råneå SFK
Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License