Februari
Observera!! Allting här är preliminära uppgifter, ring alltid en telefonsvararen för klubben eller distriktet dagarna innan tävlingen för slutgiltigt besked om tävlingens genomförande. Markera gärna tävlingen har som struken om du har uppgifter om det.
Datum | Beskrivning | Klubb | Kontakt |
---|---|---|---|
1 | |||
2 | |||
3 | |||
4 | |||
5 | |||
Lör 6 | Gästrikland Bysjön, Ockelbo Mormyska festival Mormyska | SFK Gästrikarna | |
- | Gästrikland Storsjön | AFK Guldkroken | |
- | Hälsingland Sportfiskecentrumnappet | AFK Flugan | |
- | Värmland Daglösen | SFK Wasa | |
- | Västmanland Barken, Vad såg | Fagersta AFK | |
- | Örebro Alsen Serietävling 5 | Laxå | |
- | |||
- | |||
Sön 7 | Dalarna Insjön Insjönappet | Leksandsfirren | |
- | Gästrikland Bysjön, Ockelbo Mormyska festival Mormyska | SFK Gästrikarna | |
- | Stockholm Forellen Open, DM 4, Lagserie 4 | FK Forellen | |
- | Södermanland DM 2 | Kvicksunds FVF | |
- | Värmland Visten | Forshaga SFK | |
- | Östergötland Lag DM | FK Jokers | |
- | |||
- | |||
8 | |||
9 | |||
10 | |||
11 | |||
12 | |||
Lör 13 | Gästrikland Hamrångefjärden DM | SFK Gästrikarna | |
- | Värmland Östersjön RST (Regions Mästerskap, Örebro, Skaraborg och Värmland) | SFK Wasa | |
- | Västerbotten Blixtnappet, Delt. 1 | ||
- | Västmanland | Atletfiskarna | |
- | Östergötland,Åsunden Mjölkvik | Rimforsa FK | |
- | |||
- | |||
Sön 14 | Gästrikland Lingan SFK Ycklaren | ||
- | Stockholm Ängsjö, mälaren Stäkets SF Järfällamästerskapet, DM 5, Lagserie 5 | ||
- | Södermanland Klämmingen DM 3 | Gnesta SFK | |
- | Västerbotten DM 1 | Blåknuten | |
- | Västmanland DM Klubblag | Fagersta AFK | |
- | Östergötland DM Individuellt | Malexander SFK | |
- | |||
- | |||
15 | |||
16 | |||
17 | |||
18 | |||
Fre 19 | Dalarna Ösjön, Uvebergsviken Mormyskafestival Mormyska | Tunabygdens SFK | |
- | |||
Lör 20 | Dalarna Ösjön, båthamnen Mormyskafestival Mormyska | Tunabygdens SFK | |
- | Hälsingland Hjortings Minne | AFK Flugan | |
- | Värmland Ränken Breviksnappet | ||
- | Östergötland Hövern | Ljungsbro SFF | |
- | Uppland KoffsanRycket | Enköpings AF | |
- | |||
Sön 21 | Dalarna Ösjön, båthamnen Mormyskafestival Mormyska | Tunabygdens SFK | |
- | Gästrikland Ottnaren | Torsåkers AFK | |
- | Hälsingland | Woxnadalens SFK | |
- | Stockholm Enskedenappet, DM 6, Lagserie 6 | Enskede SFK | |
- | Södermanland Kolsnaren DM 4 | Katrineholms SF | |
- | Värmland Skattkärrsviken DM Individuellt | Skoghall | |
- | Västerbotten DM 2 | PK Nordic | |
- | Västernorrland Norafjärden Ångermanlands öppna | SFK Höga kusten | |
- | Västmanland DM Individuellt | Köpings SFK | |
- | Örebro Klubblags DM | Nora Gyttorp | |
- | |||
- | |||
22 | |||
23 | |||
24 | |||
25 | |||
26 | |||
Lör 27 | Dalarna Liljan Tunabygdens SFK Landskamp 2 Mormyska | ||
- | Hälsingland Woxnadalens SFK | ||
- | Värmland Grumsfjorden SFK Trekroken | ||
- | Västerbotten PK Nordicnappet | PK Nordic | |
- | Västernorrland FVF Öringen DM Mormyska | ||
- | Västmanland Övre Vättern Sturefiskarna | ||
- | Östergötland Åländern SFK Firren 5 Timmars | ||
- | Örebro Serietävling 2 ( Flyttad från 10:e Januari ) Råssvalen | Linde Pirca | |
- | |||
- | |||
Sön 28 | Hälsingland Iggesundsnappet | ||
- | Dalarna DM | Smedjebackens SFK | |
- | Gästrikland Lingan DM 4, Landskamp 3 Mormyska | SFK Gästrikarna | |
- | Stockholm Säbyholmsviken DM individuellt | Stockholmsdistriktet | |
- | Södermanland | Nyköping/Oxelösund SF | |
- | Värmland Bysjön DM, Cup 4 | Åmotsfors AFK | |
- | Västerbotten DM Mormyska | SFK Bottennappet | |
- | Västernorrland ….. Indalsälven….. DM individuellt och lag | Sportfiskarna Västernorrland | 0706849637 |
- | Örebro Väringen Väringen Cup | Frövi SFK | |
- | Östergötland Lien Cancertävlingen | SFK Baltzar | |
- | |||
- |
page revision: 45, last edited: 16 Feb 2010 08:53