Mars
Observera!! Allting här är preliminära uppgifter, ring alltid en telefonsvararen för klubben eller distriktet dagarna innan tävlingen för slutgiltigt besked om tävlingens genomförande. Markera gärna tävlingen här som struken om du har uppgifter om det.
Datum | Beskrivning | Klubb | Vatten | Kontakt |
---|---|---|---|---|
1 | ||||
2 | ||||
3 | ||||
4 | ||||
5 | ||||
Lör 6 | Dalarna Falumästerskapet | Falubygdens SFK | Runn | |
- | Gästrikland Årsunda Kan eventuellt bli den 13/3 | AFK Guldkroken | ||
- | Hälsingland DM Individuellt | Woxnadalens SFK | ||
- | Västerbotten Blixtnappet, Delt. 3 | |||
- | Östergötland Sommenrycket | Malexander SFK | Sommen | |
- | V-norrland Billsjönappet | Storfiskarna | Billsjön | |
- | ||||
Sön 7 | Dalarna Borlängemästerskap | Borlänge SFK | Ösjön | |
- | Hälsingland DM Lag | BTK 90 | ||
- | Södermanland | Eskilstuna SF | Lidsjön | |
- | Värmland Lag DM | SFK Wasa | Östersjön | |
- | Västerbotten Medlenappet | Ursviken | ||
- | Västernorrland Alnönappet | Sundsvalls SFK | Klingerfjärden | |
- | Västmanland Bergslagsmästerskapen | Fagersta AFK | Åmänningen | |
- | ||||
- | ||||
8 | ||||
9 | ||||
10 | ||||
11 | ||||
Fre 12 | Superpimpel 13-16 | Cfc | Alnösundet | Fredrik Samuelsson 0703702666 |
- | ||||
Lör 13 | Superpimpel 10-14 | Cfc | Björköfjärden | Fredrik Samuelsson 0703702666 |
- | Dalarna | Leksandsfirren | Byrviken | |
- | Hälsingland | AFK Flugan | ||
- | Södermanland DM 1 Mormyska | |||
- | Värmland | Torsby SFK | Aplungen | |
- | Västerbotten DM 3 | |||
- | Östergötland DM Mormyska | FK Jokers | ||
- | ||||
- | ||||
- | ||||
Sön 14 | Superpimpel 10-14 | Cfc | Björköfjärden | Fredrik Samuelsson 0703702666 |
- | Dalarna Barkennappet | Smedjebackens SFK | Norra Barken | |
- | Södermanland DM 2+3, 2x3 timmar Mormyska | |||
- | Värmland DM, Cup 5 | SFK Väst | Hugn | |
- | Västerbotten Medle | |||
- | Västmanland DM Mormyska | Sturefiskarna | ||
- | Uppland Härjarörycket | Enköpings AF | Mälaren | |
- | ||||
15 | ||||
16 | ||||
17 | ||||
18 | ||||
19 | ||||
Lör 20 | SM Individuellt, Dalarna | FK Skinnkroken | Tisjön | |
- | Dalarna Linghedsnappet | Lingheds SFK | ||
- | Västerbotten Blixtnappet, Delt. 4 | |||
- | Västernorrland Slumpnappet | SFF Stenbiten | Kungsgårdsviken | |
- | Östergötland | SFK Firren | Järnlunden | |
- | ||||
Sön 21 | SM Klubblag, Dalarna | FK Skinnkroken | Tisjön | |
- | Dalarna Grängesnappet | Grängesfirren | Södra Hörken | |
- | Västernorrland Kramforsnappet | SFF Stenbiten | Kyrkviken | |
- | Västernorrand Bybergspimeln 10-14 | Ånge IK | Bysjön Byberget | Ellenor Johansson 0730365745 |
- | ||||
22 | ||||
23 | ||||
24 | ||||
25 | ||||
26 | ||||
Lör 27 | Dalarna Älvdalsnappet | Älvdalens SFK | Gryveldammen | |
- | Hälsingland Kilaforsnappet | AFK Fyra fiskar | Bergviken | |
- | Värmland | Älvkroken | Fageråssjön | |
- | Västernorrland Bollstanappet | Bollsta FVF | Bollstafjärden | |
- | Västmanland | Silverfiskarna | Österviken | |
- | Västerbotten | Djäknebodanappet | Djäknebodasjön | www.djakneboda.nu |
- | ||||
Sön 28 | Hälsingland Olle Bergkvist:s minne | BTK 90 | ||
- | Norrbotten Borguddens camping DM Mormyska | Guldklubben | ||
- | Värmland DM, Cup 6 | Älvkroken | Letten | |
- | Västerbotten DM individuellt + Lag | Norsjö SFK | Järvträsket | |
- | Västernorrland Öbackanappet | Öbacka SFK | Ärlandsfjärden | |
- | Västmanland 5 Timmars | Fagersta AFK | Åmänningen | |
- | ||||
Mån 29 | Norrbotten Kvällstävling | Guldklubben | Harrträsket | |
- | ||||
30 | ||||
31 |
page revision: 37, last edited: 16 Mar 2010 14:48